Slender Man-Az igazság

 

A karaktert Victor Surge (eredeti nevén Eric Knudsen) találta ki 2009-ben. A Something Awful nevezetű oldal versenyt hirdetett szörnycsinálás kategóriában. Olyan photoshoppal készített műveket vártak, amelyeken egy különleges lény látható, és lehetőleg valami rémisztő sztorival bír. Slenderman egy magas, közel három méteres lény, akinek hiányzik az arca. A bőre hófehér, ehhez fekete öltönyt és piros nyakkendőt visel. Hátából csápok állnak ki. Surge a lény nyúlánk termete miatt adta a Slenderman nevet a kreációjának.

 

 

Hamar elterjedtek az interneten, és világhódító körútra indultak. Eredetileg Slenderman egy passzív-agresszív figuraként jelenik meg az áldozat életében. Gonosz alakja el-eltünedezőben pillantható csak meg a sűrű ködben. Egyszer távol, máskor egészen közel sejlik fel, ez teszi olyan ijesztővé az amúgy szinte ártalmatlan figurát. Slenderman a kivárás mestere, áldozatait leginkább az őrület, mint a lény által okozott erőszak pusztítja el. A szörny feléleszti bennünk a legbelsőbb félelmeinket, kiváltja belőlünk a paranoid viselkedést. Állandóan magunkon érezzük a tekintetét, és bár tudjuk, egyedül vagyunk, mégis ott motoszkál az agyunk hátulsó részében a gondolat: mi van, ha mégsem?

 

Teóriák

Slendermanről nincs egységesen leírható információ, többféle észlelésről olvashatunk a netes fórumokon. Ez azt bizonyítja, hogy nem egy világméretű jelenségről beszélünk, csupán egy nagyon ügyes kitalációról, aminek valódi történetével nem sokan vannak tisztában.

Slenderman, mint gyermekrabló: Egyes teóriák szerint a lényt csupán a kamerák felvételein keresztül láthatjuk. Miért? Mert Slenderman a gyerekekre jelent veszélyt. Számos rajzról készült fotó, amely gyermekek munkáit ábrázolja. A fenyőfákkal, házikókkal díszített papíron feltűnik egy magas, nyúlánk, alak. Szöveget is társítanak a rajzokhoz, ezek általában arra szolgálnak, hogy elrettentsenek minket a lény keresésétől. Surge eredeti képeihez csatolt történet szerint a Stirling Városi Könyvtárból kerültek elő a bizonyítékok. A képen szereplő gyerekek mindegyike eltűnt, a könyvtár pedig egy héttel a kép elkészülte után leégett.

Slenderman ­– a csendes gyilkos: Az előző feltevéssel szemben Slenderman itt nem csak a gyerekekre veszélyes. Ebben a verzióban könyörtelenül elragad bárkit, aki csak tudomást szerez a létezéséről. Áldozatait tehát erdőkben, kietlen, elhagyatott településeken szemeli ki magának, majd egyre közelebb és közelebb kerül az illetőhöz. A szerencsétlenek eleinte paranoid mód viselkednek a fel-felbukkanó alak láttán, majd beteges szorongás lesz úrrá rajtuk, míg végül teljesen fel nem őrlődik az elméjük. Slenderman csak ekkor jelenik meg, és ragadja el örökre a már őrült áldozatot.

Slenderman és a gondolatok: Egyes beszámolók szerint Slenderman a gondolatok útján terjed. Nem rendelkezik önálló akarattal, hasonlóképp terjed, mint a Kör c. film „vírusa”. Valaki, aki tud a lényről, elmondja egy másik embernek, aki aztán továbbítja az információt. A dolog rákfenéje, hogy minél többet gondolkodunk a hallottakon, annál többször látjuk a lényt. Slendermant ugyanis ezek a gondolatok vonzzák. Az egész egy ördögi kör, hiszen minél közelebb van hozzánk, annál többet gondolunk rá, így még jobban csökken a távolság köztünk. Számtalan naplóbejegyzésről olvasni a neten, amelyek Slenderman brutális közelségéről írnak, majd egyszer csak félbeszakadnak. Hátborzongató.

Hasonlóságok

Bizonyára mindenkinek eszébe juthatott legalább egy olyan karakter, aki egy kicsit is hasonlít Slendermanre. Bár ritka az arcnélküli figura a médiában, mégis akadt pár félreértelmezhetetlen hasonlóság. Úgy gondoljuk, Surge ezekből a karakterekből táplálkozhatott, mikor megalkotta a gonosz lényét.

Cabadath: A Chzo Mythos egyszerű kalandjátékot Ben "Yahtzee" Croshaw, az Adventure Game Studio fejlesztője találta ki. A főhős nagy ellensége, az arcnélküli Cabadath, aki többször is a főhős életére tör. Akárcsak Slenderman, magas, nyúlánk alkata van. A méretes férfi eredetileg egy első századi druida volt, akit megbüntettek képtelen állításai miatt, és egy fa belsejébe zárták a lelkét. Mikor azonban majd másfél évezreddel később a fát kivágták, Cabadath lelke kiszabadult, hogy bosszút álljon az emberiségen. Nem csupán a kinézete miatt hasonlít rá Slenderman, hanem a titokzatos spiritualitása végett is. Cabadath, akárcsak Slenderman, veszélyes arra nézve, aki megpillantja őt.

Der Großmann: A német mitológia egy rémisztő alakja, amit gyakran „Magas Embernek” hívnak. A német folklór mumusa a 16. századtól kezdve rettegésben tartja a kisgyerekeket. Első felbukkanásának helyszínéül a Fekete-erdőt jelölték meg. Középkori lovagi metszeteken jelenik meg, mint rémisztő harcos, aki furcsa párbajt vív egy másik férfivel. A metszeten jól látható, hogy a lénynek nincs arca, végtagjaiból pedig több is van. A túlvilági lény csápszerű karjai és lábai valószínűleg remek táptalajként szolgáltak Surge számára, hogy még félelmetesebbé tegye a kreációját.

Agent 47: A Hitman játéksorozat brutális ügynökét ugyan nem lengi körbe varázslatos misztérium, nincsenek csápjai, nem rabol el gyerekeket, jólöltözöttsége azonban elképzelhető, hogy megihlethette Slenderman alkotóját. Az ügynök mindig sötét öltönyt visel (kivétel, amikor álruhába bújik), hozzá pedig fehér inget és vörös nyakkendőt húz. Slendermant a leggyakrabban ebben a ruházatban látni, ám egyes ábrázolásokon a nyakkendője fekete, öltönye pedig a fan artokon előfordul, hogy világosabb szürke színű.